AMAÇ VE YARIŞMA KOŞULLARI

PROJE AMACI

Fethiye Klasik Müzik Festivalleri, 2012 yılında başladı ve aralıksız olarak sürüyor.

Festivallerin amacı; yerli ve yurt dışından sanatseverleri Klasik Müziğin usta sanatçıları ile buluşturmak, genç yaşta aramızdan ayrılan, Viyolonselin dahi çocuğu Benyamin Sönmez'in adını ölümsüzleştirmek, anısını tazelemek, genç yetenekleri cesaretlendirmek ve yeni Benyamin Sönmez'lerin yetişmesine katkı vermektir.

Önceki festivallerde yakalanan başarı grafiğini daha da artırmak amacı ile 2014 yılında, ulusal düzeyde 1. Benyamin Sönmez Çello Yarışmasını düzenledik. Bu yarışmanın gördüğü ilgi nedeniyle yeni bir karar aldık ve 3 yılda bir düzenlenecek yarışmayı, 2017'de uluslararası düzeye taşıma amacıyla yola çıktık. Böylece bir yandan, Benyamin Sönmez'in uluslararası bilinirliğini korurken, diğer yandan da bir turizm bölgesi olan Fethiye'mizin uluslararası düzeyde tanınmasını hedefliyoruz.

GENEL KOŞULLAR VE BAŞVURU

A - Uluslarası Benyamin Sönmez Çello Yarışması final tarihinde 28 yaş ve altındaki yarışmacıların katılımına açık olacaktır.
Tüm başvurular bu sitenin mail adresinden (info@benyaminsonmez.org ) yapılacaktır. Başvuru sahibine alındı mesajı gönderilecektir.
B - Adayların başvurularını eksiksiz halde 17 Ağustos 2017 Cumartesi günü saat 17.00'a kadar e-posta yolu ile yapmaları gerekmektedir. 
C - Yarışmanın tüm aşamalarında fotoğraf ve video çekimi yapma, ses kaydı alma ve bunların kullanım hakları Festival Komitesine aittir. Başvuru sahipleri fotoğraf, özgeçmiş, ses, video ve DVD kayıtları gibi malzemelerin televizyon, radyo ve internet ortamlarında organizasyon tarafından ticari amaçlı olarak dağıtılıp yayımlanabileceğini peşinen kabul eder.
D - Yarışma Organizasyonu, savaş, doğal felaket vb. gibi uluslararası alanda kabul edilen gerekli sebeplerden dolayı yarışmayı iptal edebilir ya da ileri bir tarihe erteleyebilir.

KORREPETİTÖRLER

A - Yarışmacılar için korrepetitör, organizasyon tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Ancak adaylar, başvuru formunda belirtmek ve masraflarını üstlenmek kaydı ile kendi korrepetitörleriyle girmekte serbesttir.
B - Fethiye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek yarışmada yarışmacılar, yarışma organizasyonu tarafından ücretsiz korrepetitörleri ile çalışabilirler. Yarışmacı, korrepetitör ile ilk turdan önce 15 finalden önce 20 dakika çalışma hakkına sahiptir; prova saatleri ve sırası, kura çekimi ile belirlenen yarışma sırasına göre düzenlenir. Yarışmacıların kura çekimi için 17 Eylül 2017 günü saat 10.00'da bulunmaları gerekmektedir.

KONAKLAMA

Yarışmacıların yol masrafları kendilerine aittir. Reşit olan yarışmacıların istekleri üzerine Fethiye'de 17-19 Eylül 2017 tarihleri arasında üç gece ücretsiz kalabilecekleri yer (iki kişilik oda ve kahvaltı) organizasyon tarafından karşılanacaktır. Organizasyon reşit olmayan yarışmacıların konaklamalarından sorumlu değildir.

BAŞVURU ÜCRETİ

Yarışmaya başvuru ücreti 50 avro ya da 200 TL dır. (Çıkabilecek her türlü artı havale/EFT bedeli başvuru sahibine aittir.) Başvuru ücreti hiçbir koşulda iade edilmez. Ücret aşağıda belirtilen banka hesabına gönderilecektir:

Hesap Sahibi: Fethiye Turizm Derneği
AVRO IBAN (TR02 0001 5001 5804 8016 4875 95)
TL IBAN (TR91 0001 5001 5800 7287 3151 70)
(BANKA BIC KODU: TVBATR2A)

BAŞVURU BELGELERİ

ELEME 18 Eylül Pazartesi 10.00

Zorunlu parça:


ya dave


FİNAL 19 Eylül Salı 14.00 (En fazla 8 kişi)

Seçeceğiniz bir konçerto (Piyano Eşlikli)

 
  © 2015 Benyamin Sönmez - İletişim: info@benyaminsonmez.com